Koronavírus COVID 19

Dobrý deň,
v súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID – 19 Vás Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území Slovenska boli zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch. Neznáme osoby kontaktujú telefonicky, ale aj osobne seniorov s požiadavkou zmerania teploty, ponuky pochybných farmakologických prípravkov a podobne, čím chcú zneužiť súčasnú situáciu vo svoj prospech. V prípade, ak by boli svedkami obdobného konania, je potrebné ich informovať, aby kontaktovali políciu č. 158.

Prosíme, aby ste vašich občanov upozornili na tieto praktiky prostredníctvom obecného/mestského rozhlasu, prípadne upozornenie uverejnili aj na vašich internetových stránkach/fb.

Klienti sa v súčasnosti môžu obrátiť aj na Informačnú kanceláriu v Žiline v čase od 8:00 – 11:00 hod. (v čase osobnej prítomnosti zamestnancov), telefonicky (041/511 74 25) alebo prostredníctvom LiveChatu na www.prevenciakriminality.sk.

Ďakujeme, s pozdravom

Bc. Veronika Kozárcová

Koordinátor na regionálnej úrovni Žilina

Oddelenie koordinácie a programov prevencie kriminality

Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR

Okresný úrad Žilina

Janka Kráľa 4

010 01 Žilina

20. 3. 2020 – Usmernenie hlavného hygienika Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2

Usmernenie hlavného hygienika SR_COVID-19_ piata aktualizácia

Vyhlásenie MS na území SR

Usmernenie MV SR pre obce – koronavírus

Usmernenie hlavného hygienika SR_karantena 09_03.2020(1)

Rozhodnutie, verejná vyhláška HH SR

prikaz_koronavirus_vyroba

oznam_koronavírus